ثبت دومین و هاستینگ

HostFa

 

 

 

 

 

www.

اولین قدم برای ایجاد هر وب سایت ثبت نام برای آن می باشد که دامین نامیده می شود و به صورت انحصاری ثبت می گردد. در واقع یک سایت از دو قسمت تشکیل شده است. دومین و هاست . که میتواند با هم خریداری شود یا جدا گانه .

دومین یا دامین یا نام دامنه که از دو قسمت تشکیل می شود با نقطه از یکدیگر جدا می شوند. قسمت اصلی نام بوده و می تواند نام موسسه ، شرکت ، و یا نام محصول یا هر نام دلخواه دیگر ( به شرط آنکه قبلا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد) و قسمت دوم که شناسه نام یا پسوند می باشد و با توجه به نوع سایت می توان آن را انتخاب نمود.

همانطور که هر شرکت یا هر شخص دارای مشخصاتی یکتا نظیر اسم، آدرس و یا آرم می باشد، هر فرد حقیقی یا حقوقی جهت حضور در اینترنت می بایست یک نام و آدرس مجزا برای خود داشته باشد. این آدرس مجزا و انحصاری اصطلاحاً با نام Domain یا دامنه شناخته می گردد.

قیمت دامین ها و پسوند های مختلف ممکن است با توجه به نوسانات قیمت دلار افزایش یا کاهش پیدا کند. جهت مشاهده ی قیمت به روز دامین ها و پسوند های بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ی قیمت دامین ها

 

هر نام دامین از دو بخش تشکیل شده است که بخش اول که بخش اصلی نام دامنه است که بهتر است متناسب با نام سازمان، موسسه، شرکت، مجموعه یا نام محصول شما باشد و بخش دوم که پسوند دامنه نام دارد که با توجه به نوع فعالیت سایت انتخاب می گردد. بعنوان مثال دامنه hostfa.com که هاستفا بخش اول دامنه و com پسوند آن است. بهتر است همزمان با ثبت پسوند اصلی، پسوند های مهم و رایج دیگر که احتمال ثبت آن توسط اشخاص دیگر است را نیز به ثبت برسانید، بعنوان مثال پسوند های net، org، ir، biz
نام دامنه شما هر چقدر کوتاهتر باشد، علاوه بر آنکه بهتر به خاطر سپرده می شود، از دید موتورهای جستجو ارزش و اهمیت بیشتری خواهد داشت. اگر نام سازمان یا شرکت شما طولانی است می توانید مخفف نام شرکت را بعنوان نام دامنه به ثبت برسانید.

ثبت دامنه با هاستفا

مجموعه هاستفا، امکان سفارش ثبت دامنه هاي .com .net .org .co .info .biz .name .tv .tel .asia .ir .co.ir .ac.ir .net.ir .org.ir .sch.ir .gov.ir را بصورت آنلاين در اختيار شما ميگذارد. لطفا قبل از ارسال سفارش ثبت دامین، امکان ثبت دامنه را توسط فرم جستجوي دومين در اين صفحه بررسي نماييد.

برای راه اندازی وب سایت و یا ایجاد ایمیل اختصاصی با برند تجاری؛ شما بایست نام دامین مناسبی را ابتدا به ثبت رسانده و برای آن خدمات هاستینگ نیز سفارش دهید. نام دامین تنها آدرس سایت و برند شماست و خدمات هاستینگ جهت راه اندازی وب سایت و ایمیل الزامیست.

فرم های جستجوی ثبت دامنه در تمامی سایت ها از اطلاعات whois جهت بررسی آزاد بودن دومین استفاده میکنند. در موارد خاصی ممکن به اشتباه دامینی که اساسا قابل ثبت نیست؛ آزاد نمایش داده شود. لذا در مواردی ممکن است دامینی را سفارش دهید که قابل ثبت نیست. هاستفا در این موارد پس از ارسال سفارش در صورت مشکل در ثبت دامنه آنرا به اطلاع شما خواهد رساند.

مزایای خرید و ثبت دومين با هاستفا:

- مالکیت قانونی و کامل دامنه به نام ثبت کننده خواهد بود. (Registrant)
- دامنه دارای کنترل پنل اختصاصي جهت کنترل کامل سرویس دامین است.
- دامنه توسط رجیستررهای معتبر بین المللی و مرکز ثبت دامنه های آی.آر ثبت ميگردد.
- هاستفا نماینده رسمی ریسلو است.
- هاستفا بیش از ۱۰ سال سابقه و تجربه خدمات هاست و دامنه دارد. 
- بیش از ۱۰/۰۰۰ دامنه آی.آر و دامنه های بین المللی توسط هاستفا تا بحال به ثبت رسیده است.
- ثبت دامنه با امکان پرداخت آنلاین و ثبت فوری توسط خود شما در تمامی ۲۴ ساعت